HAKKIMIZDA

Misyon

Bilimsel gelişmeler ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda en yararlı hidrolize kolajen peptit, D ve C vitaminleri, çinko ve kara mürver gibi takviye gıdaları üretmek, insanlara en hızlı şekilde ulaştırmak ve bu konuda toplumumuzu en verimli şekilde bilgilendirmektir.

Vizyon

İnsanların Yaşam Takviyesi olma anlayışıyla insanların çözüm ortağı olmak, ülkemizde istihdama katkı sağlamak ve yurt dışında Türkiye’yi en yüksek itibarla temsil ederek takviye gıdalar sektöründe söz sahibi bir dünya markası olmaktır.

Hakkımızda

med logo

MieVita, takviye gıdalar sektöründe hizmet veren Ar-Ge tabanlı bir teknoloji şirketidir. Kurum kültürü 1970’li yıllara kadar uzansa da marka olarak 2020 yılında kurulmuş ve hidrolize peptit kolajenleriyle kısa sürede beğeni toplayarak güven kazanmaya başlamıştır. Bugün hidrolize peptit kolajenlere ek olarak çinko destekli C ve D vitaminleri, kara mürver ekstresi ve kuersetin gibi bağışıklık sistemine destek olan ürünleriyle hem ülkemizde hem de global arenada hizmet vermektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmiş, standartları oluşturulmuş ve insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri kanıtlanmış formüllerimizin üretimi GMP standartları doğrultusunda yapılmaktadır. Almanya’dan ithal bileşenler ile Türkiye’de üretilen MieVita markalı gıda takviyelerimizin üretim kalitesi ISO 9001, ISO 22000, ISO 22716 (GMP), ISO 13485 ve HACCP belgeleri ile tescillidir. MieVita bir Mersin İlaç Ecza Deposu markasıdır.

Tarihçe

Tarihçe 1972 yılında ilaç sektöründeki çalışmalarına başlayan Şahin Bey, sektördeki 19 yıllık birikim ve tecrübesinin ardından 1991 yılında Mersin İlaç Ecza Deposu’nu kurarak, beşeri ilaç toptan satış ve pazarlama alanındaki faaliyetlerine bu çatı altında devam eder. Mersin İlaç Ecza, o yıllardan bu yana kamu ve üniversite hastanelerinin tedarikçisi olmasının yanında, Türkiye’nin ilaç ihracatçısı olan ilk deposudur. 1994 yılında Irak pazarıyla başlayan ihracat hamleleri yıllar içerisinde gelişerek devam etmiş ve bugün Türkiye’de üretilen ilaçların yurt dışındaki 8 ülkeye ihraç edilebilmesine imkan veren uzun soluklu bir serüvene dönüşmüş durumdadır. 1972’de başlayan bu serüven, 1990’lı yıllardan itibaren ikinci kuşağın da eğitimlerini tamamlayıp, bölümlerinde yetkinleşip destek vermeleri ve alanında uzman sektör profesyonellerinden oluşan dinamik bir ekibin de katkısıyla; toplum sağlığını ilgilendiren konularda hem yurt içinde hem de yurt dışında azimli, gururlu ve heyecanlı bir şekilde pozitif yönde katkı sağlamak için çalışmaktadır.

akut

AKUT 'un yanındayız

Her MİEVİTA ürünü AKUT ’a bağış olarak yansıyacak.
Toplanan bağışlar ise yeni ekipman alımlarında AKUT ’un operasyonel gücüne katkı sağlayacak.
AKUT ve MİEVİTA ile GÜVENDE KAL